Pokazywanie postów oznaczonych etykietą #gry. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą #gry. Pokaż wszystkie posty

sobota, 23 stycznia 2021

Jak wykorzystać techniki gamifikacji na lekcjach języka polskiego?

 





Jak wykorzystać techniki gamifikacji na lekcjach języka polskiego?

Nazwa grywalizacja (lub też gamifikacja)  oznacza zastosowanie zasad i mechaniki znanej z gier fabularnych w celu zwiększenia motywacji w procesach, które nie mają z grami nic wspólnego. Jedną z odsłon grywalizacji jest jej zastosowanie jako narzędzia edukacyjnego. Grywalizacja to sposób zaaranżowania danego działu, aby w całej swojej strukturze przypominał grę.

Nasi uczniowie to "pokolenie online", przyklejeni do smartfonów lub monitorów zdobywają kolejne "levele" i punkty, tworzą wirtualne światy i łączą się z innymi graczami. Dlaczego nie wykorzystać ich pasji i zainteresowań w edukacji? Przecież każdy młody człowiek i nie tylko, uwielbia rywalizację i gry. 

Zapraszam do obejrzenia prezentacji, którą znajdziecie poniżej lub obejrzenia i wysłuchania mojej prelekcji, którą wygłosiłam podczas Zimowej Akademii Innowacyjnego Polonisty. TUTAJ