Pokazywanie postów oznaczonych etykietą #LATARNIK. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą #LATARNIK. Pokaż wszystkie posty

środa, 18 marca 2026

MISJA LATARNIK - POWTÓRKA

 

Już tylko 8 tygodni do egzaminu ósmoklasisty z polskiego, dlatego wracam do serii powtórek z lektur. Dziś powtarzamy „LATARNIKA" Henryka Sienkiewicza.

Daję Wam komplet do szybkiej nauki: prezentację, filmik, grę.
Zrób to w 20–30 minut i odhacz lekturę.

sobota, 13 kwietnia 2024

MISJA - POWTÓRKI Z LEKTUR - "LATARNIK"



Tym razem proponuję powtórkę MISJA "LATARNIK"!

O co chodzi w tej grze?

Każda osoba biorąca udział w grze otrzymuje kartę. Gracz rozpoczynający zabawę zadaje pytanie „Kto ma...” i opisuje słowo, następna osoba odpowiada "Ja mam...", nazywając dany przedmiot lub pojęcie, następnie zadaje pytanie "Kto ma...".

Dlaczego warto zagrać w "Kto ma, ja mam"?

To nie tylko zabawa, ale też świetny sposób na powtórkę oraz doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem.


 POBIERZ

Będzie mi bardzo miło, jeśli wesprzesz moją działalność i zaprosisz mnie na wirtualną kawkę!






sobota, 25 kwietnia 2020

"LATARNIK" H. Sienkiewicz



Drogi uczniu,
zapoznaj się z prezentacją, klikaj wszystkie interaktywne elementy i wykonuj zadania.

Powodzenia!

LEKCJA 1




LEKCJA 2




LEKCJA 3


LEKCJA 4


CAŁY CYKL

Postaw mi kawę na buycoffee.to